1947-ben a templom homlokzata lett újra vakolva Nagy István miskolci mester által. Sajnos bádogot nem sikerült kapni a kiugró részek fedésére, így a munka eredménye nem lehetett tartós
Ugyanezen évben kezdődött a perecseitemplom építése. 1947. aug. 17-én tették le az alapkövet. A templomot építette Nagy István miskolci mester társaival. A templom megáldása 1948. december 17-én volt, építése pedig túlnyomórészt a perecsei hívek áldozatos adományaiból valósulhatott meg.
1949. június 17-én történt a perecsei templom ünnepélyes felszentelése Dudás Miklós megyéspüspök, apostoli kormányzó által. Ugyanezen évben, június 25-én Kányban püspöki kánoni látogatás is volt.
Ebben az évben megrepedt a kisebbik harang, mely 80 kg-mal lett újraöntve 2340 Ft költséggel.
1950. márciusában „szent misszió” volt megtartva Kányban Sándor Jozafát szerzetespap vezetésével. Három nap Kányban, egy nap Perecsén, és egy este Büttösön volt istentisztelet és igehirdetés.
1953-ban nyílt meg az új temető Kányban. (Megjegyzendő, hogy a községben mindkét temető az egyházközséghez tartozik.)
1956-ban a kányi templom teljes belső felújítása történt meg: az ikonosztáz aranyozása és restaurálása Faluhegyi Konrád budapesti művész-festő vezetésével a Műemlék Bizottság engedélyével és a hívek adományából. Két db. új, fából kézimunkával készült barokk csillárt is vásároltak a templomba a kányi bányászok adományából.
1957-ben a perecsei templom belső-festésére és felújítására került sor a hívek adományából.
1962-ben a kányi templomot és a paróchiát villamosították, a templom pedig új villámhárítót kapott a hívek adományából. Ezzel egy időben a perecsei templomot is villamosították és ellátták villámhárítóval a falubeliek adományából.
1966-ban a Műemlék Bizottság engedélyével új díszes vaskerítés és kapuk készültek a templom, ill. a paróchia utcai frontjára a hívek adományából, amely a mai napig is áll.
1969-ben a kányi templomot külsőleg renoválták és kőporozták Nagy Miklós múcsonyi mester vezetésével a hívek adományából. Ebben az évben készültek el a templomúj ablakai (vasráma, katedrálüveggel), szintén a hívek adományából.
1972-ben került sor a paróchiai gazdasági épület felújítására, fatároló és garázs kialakítására.
1976-ban ismét felújították a paróchiát, folyosó betonozása, új fakorlátos kerítés készítése, belső festés és a külső falak javítására került sor a falubeliek adományából.
Ugyanezen évben ünnepli Kányban 25 éves papi jubileumát Gulovics Gábor paróchus, aki egész papi életét Kányban szolgálta végig (1952-1987).
1977-ben a kányi templomtetőt javították.
1979-ben új oltárasztal és baldachin készül a perecsei templomba Dzúró Tamás adományából. Ebben az évben Dzúró Tamás új kőkeresztet állíttat Perecsén.
1980-ban kerül sor a harangok villamosítására a kányi templomban. Ugyenezen évben Vaszily András új keresztet állíttat a kányi templomkertbe (az I. világháborús magyar hősök emlékére, akik a Piavénál harcoltak), Bihari János pedig a kányi új temetőbe.
A Hajdúdorogi Egyházmegye és a Miskolci Apostoli Kormányzóság 1982. évisematizmusa alapján a hívek száma így alakult:
KÁNY
102
Büttös
101
Perecse
40
Krasznokvajda
82
Kányi csárda
18
Litka
5
Összesen:
348
A táblázat adatai önmagukért beszélnek, s mutatják a szomorú valóságot, hogy lecsökkent az egyházközség létszáma. Az 1941-es adatokkal összevetve láthatjuk, hogy az anyaegyházban éppen a felére csökkent a hívek száma, a filiákban (Büttös, Perecse) még ennél is rosszabb a helyzet. A nagy létszámcsökkenés fő oka a kommunista diktatúra faluromboló politikája – vagyis a városokba és környékükre összpontosítani a munkahelyeket –, amely azt eredményezte, hogy az 1970-es évek elejétől kezdve tömegesen vándoroltak el a görög hívek Miskolc környékére, vagy más vidékekre. Sajnos, a faluromboló politika megmaradt a rendszerváltás után is egészen napjainkig.
1982-ben ünnepli Krasznokvajdán első Szent Liturgiáját Hornyák János újszentelt pap, a község szülöttje. Ismereteink szerint ő az első fölszentelt pap, aki egyházközségünkből származik.
1985-ben új vasrámás, katedrálüveges ablakok készülnek a perecsei templomba a hívek adományaiból.
1987-88-ban került sor a paróchia teljes külső és belső felújítására, modernizálására: teljes tetőcsere, ablakcserék, teljes külső-belső javítás, festés, fürdőszoba és mellékhelyiség kialakítása.